Przedpokój inaczej nazywany również korytarzem to pomieszczenie, które zazwyczaj jest przez nas bagatelizowane w kwestii urządzania, zarówno pod kątem mebli jak również oświetlenia. Nie powinno jednak tak być, ponieważ jest to przedsionek naszego mieszkania czy domu i to jego pierwszego widzą nasi goście. Dodatkowo musimy pamiętać, że choć jest to pomieszczenie robocze, warto by było możliwie praktyczne. Z tego względu warto zadbać o to, by oświetlenie które do niego wybierzemy, było nie tylko funkcjonalne, ale również modne i dopasowane stylem do całego naszego mieszkania lub domu. W przedpokoju, podobnie zresztą jak w pozostałych pomieszczeniach, warto wykorzystać oświetlenie LED. Będzie ono ekonomiczne i ekologiczne. Dziś chcielibyśmy przybliżyć wam zasady doboru oświetlenia LED do przedpokoju. Zapraszamy do lektury.

Czym jest oświetlenie LED do przedpokoju?

Oświetlenie LED jest to szeroka grupa produktów, które korzystają z technologii LED do produkcji światła. Możemy więc do niego zaliczyć zarówno oświetlenie wiszące, sufitowe, ścienne czy stojące, jeśli tylko źródłem światła będzie w nim żarówka LED (inaczej nazywana diodą LED). W ramach tego typu oświetlenia znajdziemy więc kinkiety, spoty, lampy wiszące, stojące czy taśmy LED o uniwersalnym zastosowaniu. 

Zaletami oświetlenia LED w przedpokoju jest nie tylko możliwość dopasowania jego barwy do naszych potrzeb, ale również obniżenie rachunków za prąd co w obecnych czasach jest niezwykle ważne. W porównaniu do klasycznych żarówek te z technologią LED pobierają kilkukrotnie mniej prądu.

Jak wykorzystać taśmę LED w przedpokoju?

Oświetlenie LED utożsamiamy najczęściej z taśmami. Nie jest to oczywiście jedyny rodzaj tego typu oświetlenia, ale przyjrzyjmy się teraz właśnie jemu. Taśmy LED w przedpokoju możemy zamontować w wielu miejscach. Najczęściej wybieranym są okolice szaf. Tylko typu oświetlenie cechuje się łatwością montażu, dlatego bez trudu możemy zamontować go zarówno pod szafą, jak i w jej wnętrzu. Choć może się wydawać to zbędne, oświetlenie LED szafy jest bardzo przydatne. Ułatwia wyjmowanie ubrań i innych przedmiotów, które w niej przechowujemy. Oprócz szafy, oświetlenie LED w przedpokoju, możemy umieścić również wokół elementów dekoracyjnych na ścianie, takich jak plakaty czy obrazy. Przydatne będzie również oświetlenie w ten sposób lustra, szczególnie jeśli chcemy wykonywać przy nim makijaż. Poza tymi przykładami, oświetlenie LED może zostać również umieszczone przy podłodze, tworząc swoistą świetlną drogę. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam się poruszać po mieszkaniu nocą, bez konieczności zapalania górnego światła.

Wiszące oświetlenie LED do przedpokoju

Również w oświetleniu górnym możemy wykorzystać lampy LED. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ten typ oświetlenia jest zdecydowanie bardziej wydajny oraz ekonomiczny. Do przedpokoju możemy wybrać lampy wiszące z żarówkami LED, o różnych kształtach, kolorach, wzorach czy stylach. Same żarówki również mogą dawać nam różne światło. Łącząc wszystkie te cechy, zyskamy oświetlenie, która łatwo dostosować do naszych potrzeb czy stylu wnętrza. W ostatnich czasach bardzo popularne są wiszące lampy LED do przedpokoju w stylu industrialnym. Charakteryzują się one otwartymi kloszami wykonanymi z metalu. Bardzo często poza prostymi żarówkami LED, montuje się w nich również tak zwane żarówki Edisona. Są to nowoczesne źródła światła LED, które imitują klasyczne żarówki. Ten typ żyrandoli czy też lamp wiszących sprawdzi się nie tylko w loftowych wnętrzach. Da on nam rozproszone światło, które jest tak potrzebne w korytarzu czy przedpokoju. Chętnie wybieranymi lampami wiszącymi LED do przedpokoju są również proste modele z samymi żarówkami. Bez kloszowe lampy są proste do utrzymania w czystości, a klosz nie ogranicza rozchodzenia się światła.

Spoty sufitowe LED do przedpokoju, kiedy warto je wykorzystać?

Kolejnym godnym uwagi rozwiązaniem do wykorzystania w przedpokoju są spoty sufitowe LED. Jest to rodzaj krótkich lamp montowanych tuż pod sufitem. Mogą przybierać one różne formy, a my szczególnie polecamy te, które posiadają różnego rodzaju regulacje. Spoty sufitowe LED nie tylko łatwo jest zamontować w przedpokoju, ale możemy je również w prosty sposób regulować, dostosowując kierunek i kąt padania światła do naszych potrzeb. Ten typ oświetlenia polecany jest szczególnie do niższych korytarzy oraz wnętrz zamieszkiwanych przez wysokich domowników. Nie ma przeszkód, by spoty sufitowe stały się głównym oświetlenie przedpokoju.

Kinkiety LED do przedpokoju

Kolejnym rodzajem oświetlenia LED wykorzystywanym w przedpokojach są kinkiety, czyli niewielkie lampy montowane na ścianie. Są one praktycznym rozwiązaniem, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, a mogą dobrze doświetlić każdy zakamarek korytarza. Kinkiety LED znakomicie sprawdzą się we wnętrzu urządzonym w stylu glamour, nowoczesnym, industrialnym czy też retro. Mnogość rozwiązań i dostępnych modeli daje nam łatwy wybór idealnego kinkietu LED do przedpokoju.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[ Wszystkich ocen: 0; Średnia ocena: 0 ]